Genel

maNga X’İN SON KLİBİ: GEL ( BU SON EL )

By 3 Ekim 2018No Comments

maNga’NIN MASKOTU SPA HASRETİ SONA ERDİ

maNga X’İN SON KLİBİ: GEL ( BU SON EL )

OYUNU BOZMA VAKTİ GELDİ

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK MASKOTLU GRUBU: maNga

Nisan ayında yayınladığı maNga X maxi single’ının son video klibini Gel ( Bu Son El ) isimli şarkısına çeken Türk alternatif müziğin MTV Ödüllü grubu maNga, maxi single’ın ilk video klibi Yad Eller’de maskotları Spa’nın geri döndüğünün müjdesini hayranlarına vermişti.

Yönetmenliğini Müge Manuş’un üstlendiği ve siyah beyaz video tekniğinin kullanıldığı Gel şarkısının klibinde maNga’nın performans sahnelerinin yanı sıra Sude Bircan da klipte oynadı.

”Oyunu bozma vakti, artık bu son el” sözleriyle bir süredir ortalarda görünmeyen Spa’nın geri dönüş hikayesine gönderme yapılan ve görüntülerimin Kapadokya’da çekildiği klipte, uzun bir aradan sonra maNga ile Spa’nın buluşma hikayesi izleyicileri heyecanlandırdı.

Türkiye’deki tek maskotlu grup: maNga !

maNga, yeni klibi ve Spa ile ilgili düşüncelerini: ”Spa ile bizi tanıyan bir neslin festivallerde projeksiyonda ki resmine tepkisi muazzam oldu. Bu da bizi onu tekrar tasarımlarımızın bir parçası yapmamız için harekete geçirdi. Türkiye’deki tek, dünyadaki sayılı maskotlu gruplardan bir tanesiyiz. Bu kültürü devam ettirmek istiyoruz. ” şeklinde anlatıyor.

Farklıyız ama güzel bir bütünüz

“Farklıyız ama güzel bir bütünüz” diyen maNga, toplumdaki farklı renklerin bir bütün olup güzelleştiğini düşünürken kimsenin farklılığından korkmaması gerektiğini düşünüyor.

Sözleri Ferman Akgül, Yağmur Sarıgül ve Demir Demirkan’a ait olan Gel (Bu Son El) şarkısının bestesi Yağmur Sarıgül ve Ferman Akgül imzası taşıyor. maNga, Spa’nın tekrar ortaya çıkması ile birlikte bundan sonraki projelerde neler olacağının merakını izleyiciye yaşatıyor.